دوره های برگزار شده زبان چینی

گروه زبان چینی

برآمدن چین به عنوان یک قدرت برتر اقتصادی و پررنگ شدن نقش جایگاه این کشور در عرصه های مختلف سیاسی و فرهنگی در سطح نظام بین الملل و گسترش روزافزون روابط کشور ما در حوزه های مختلف با چین در آستانه قرن 21 از یک سوی و ویژگیهای خاص زبانی، فرهنگی، تنوع نژادی، انبوه جمعیتی، استمرار زیست هویتی-تاریخی و تاثیرگذاری در فرهنگ و تمدن آسیایی و همچنین نقش بارز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در سطح آسیا و جهان، شناخت همه جانبه و منطبق با واقعیات آن را به ویژه از بعد دانشگاهی و آکادمیک برای کشورمان نه تنها ضروری، بلکه اجتناب ناپذیر ساخته است. بر این اساس با برگزاری کلاسهای آموزش زبان چینی، تلاش داریم چشم انداز صحیحی را روبروی علاقمندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم و در این راستا به شکل کاملا تخصصی به تالیف جزوات و ترجمه جدیدترین کتب آموزشی پرداخته ایم. مجموعه ما وجود همه این امکانات را برای پاسخگویی به نیازهای پیش گفته کشورمان به ویژه در زمینه آموزش زبان چینی، گامی موثر در جهت حمایت از منافع شهروندان و تجار ایرانی در مبادلات همه جانبه خود با چین می داند و بر این اساس حرکت می کند.

  • دوره آکادمیک: دوره آکادمیک با تکیه بر کلیه مهارت های گفتاری(Speaking ) ، شنیداری (Listening )، خواندن (Reading) و نوشتن(Writing) هدف و ضرورت دوره: برای یادگیری صحیح و کامل یک زبان خارجی دوره های آکادمیک به دلیل شامل بودن همه مهارتهای فوق می توانند بهترین انتخاب برای شروع یادگیری زبان آموزان باشند. افراد پس از گذراندن این دوره توانایی ادامه تحصیل در این رشته و حضور در امتحان تخصصی زبان چینی HSK را خواهند داشت. کتاب های این دوره: " راه موفقیت " مجموعه ی است که به منظور آموزش زبان چینی به زبان آموزان خارجی تدوین شده است . سطح کیفی و علمی این مجموعه به گونه ای است که نه تنها امکان تدریس آنرا در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ممکن می سازد، بلکه بکارگیری آن در کلاس های آموزشی موسسات آموزش زبان چینی می تواند گامی موثر در ورود به عرصه یادگیری زبان چینی باشد. در این خصوص می توان این مجموعه را در نوع خود منحصر به فرد دانست . این مجموعه ی 20 جلدی شامل سطوح مقدماتی، متوسطه و عالی است که سطح مقدماتی آن درشانزده ترم (عادی و فشرده) که هر ترم شامل 14 جلسه 90 دقیقه ای است، پایان می یابد.
  • دوره مکالمه: دوره ی مکالمه با تکیه بر دو مهارت گفتاری (Speaking)و شنیداری(Listening) هدف و ضرورت دوره: بسیاری از علامندان به یادگیری زبان چینی، تجار یا دانشجویانی اند که به دنبال برقراری رابطه بهتر با چینیان هستند. این دوره برای این دسته از زبان آموزان مناسب است چرا که علاوه بر یادگیری زبان در لابلای درس با آداب و رسوم و فرهنگ چینی ها نیز آشنا می شوند. کتابهای این دوره: "سفر به چینی" مجموعه ای است که به منظور آشنایی با فرهنگ مردم چین، نحوه زندگی در آن سرزمین و شناخت سنت های چینی تألیف و گردآوری شده است.این مجموعه شامل 5 کتاب و 10 دی وی دی است به این ترتیب که هر کتاب دارای 2 دی وی دی می باشد. محتوای این مجموعه از "سطحی به عمیق" و از "ساده به پیچیده" تهیه و تنظیم شده است که این مراحل به تدریج و در روندی گام به گام طی می شوند. هر زبان آموز می تواند با توجه به سطح زبان خود کتاب و دی وی دی مربوط به آن دوره را تهیه کرده و در کلاس ویژه آن شرکت نماید. این مجموعه ی 5 جلدی شامل سطوح مقدماتی، متوسطه وعالی است که سطح مقدماتی آن در ده ترم که هر ترم شامل 14 جلسه 90 دقیقه ای است پایان می یابد. زبان آموزان پس از گذراندن سطح مقدماتی این دوره قادر به صحبت کردن صحیح و روان خواهند بود.