دوره های آینده زبان چینی

گروه زبان چینی

برآمدن چین به عنوان یک قدرت برتر اقتصادی و پررنگ شدن نقش جایگاه این کشور در عرصه های مختلف سیاسی و فرهنگی در سطح نظام بین الملل و گسترش روزافزون روابط کشور ما در حوزه های مختلف با چین در آستانه قرن 21 از یک سوی و ویژگیهای خاص زبانی، فرهنگی، تنوع نژادی، انبوه جمعیتی، استمرار زیست هویتی-تاریخی و تاثیرگذاری در فرهنگ و تمدن آسیایی و همچنین نقش بارز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در سطح آسیا و جهان، شناخت همه جانبه و منطبق با واقعیات آن را به ویژه از بعد دانشگاهی و آکادمیک برای کشورمان نه تنها ضروری، بلکه اجتناب ناپذیر ساخته است. بر این اساس با برگزاری کلاسهای آموزش زبان چینی، تلاش داریم چشم انداز صحیحی را روبروی علاقمندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم و در این راستا به شکل کاملا تخصصی به تالیف جزوات و ترجمه جدیدترین کتب آموزشی پرداخته ایم. مجموعه ما وجود همه این امکانات را برای پاسخگویی به نیازهای پیش گفته کشورمان به ویژه در زمینه آموزش زبان چینی، گامی موثر در جهت حمایت از منافع شهروندان و تجار ایرانی در مبادلات همه جانبه خود با چین می داند و بر این اساس حرکت می کند.

  • دوره آکادمیک: دوره آکادمیک با تکیه بر کلیه مهارت های گفتاری(Speaking ) ، شنیداری (Listening )، خواندن (Reading) و نوشتن(Writing) هدف و ضرورت دوره: برای یادگیری صحیح و کامل یک زبان خارجی دوره های آکادمیک به دلیل شامل بودن همه مهارتهای فوق می توانند بهترین انتخاب برای شروع یادگیری زبان آموزان باشند. افراد پس از گذراندن این دوره توانایی ادامه تحصیل در این رشته و حضور در امتحان تخصصی زبان چینی HSK را خواهند داشت. کتاب های این دوره: " راه موفقیت " مجموعه ی است که به منظور آموزش زبان چینی به زبان آموزان خارجی تدوین شده است . سطح کیفی و علمی این مجموعه به گونه ای است که نه تنها امکان تدریس آنرا در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ممکن می سازد، بلکه بکارگیری آن در کلاس های آموزشی موسسات آموزش زبان چینی می تواند گامی موثر در ورود به عرصه یادگیری زبان چینی باشد. در این خصوص می توان این مجموعه را در نوع خود منحصر به فرد دانست . این مجموعه ی 20 جلدی شامل سطوح مقدماتی، متوسطه و عالی است که سطح مقدماتی آن درشانزده ترم (عادی و فشرده) که هر ترم شامل 14 جلسه 90 دقیقه ای است، پایان می یابد.
  • دوره مکالمه: دوره ی مکالمه با تکیه بر دو مهارت گفتاری (Speaking)و شنیداری(Listening) هدف و ضرورت دوره: بسیاری از علامندان به یادگیری زبان چینی، تجار یا دانشجویانی اند که به دنبال برقراری رابطه بهتر با چینیان هستند. این دوره برای این دسته از زبان آموزان مناسب است چرا که علاوه بر یادگیری زبان در لابلای درس با آداب و رسوم و فرهنگ چینی ها نیز آشنا می شوند. کتابهای این دوره: "سفر به چینی" مجموعه ای است که به منظور آشنایی با فرهنگ مردم چین، نحوه زندگی در آن سرزمین و شناخت سنت های چینی تألیف و گردآوری شده است.این مجموعه شامل 5 کتاب و 10 دی وی دی است به این ترتیب که هر کتاب دارای 2 دی وی دی می باشد. محتوای این مجموعه از "سطحی به عمیق" و از "ساده به پیچیده" تهیه و تنظیم شده است که این مراحل به تدریج و در روندی گام به گام طی می شوند. هر زبان آموز می تواند با توجه به سطح زبان خود کتاب و دی وی دی مربوط به آن دوره را تهیه کرده و در کلاس ویژه آن شرکت نماید. این مجموعه ی 5 جلدی شامل سطوح مقدماتی، متوسطه وعالی است که سطح مقدماتی آن در ده ترم که هر ترم شامل 14 جلسه 90 دقیقه ای است پایان می یابد. زبان آموزان پس از گذراندن سطح مقدماتی این دوره قادر به صحبت کردن صحیح و روان خواهند بود.
  • دوره بازرگانی: دوره ی بازرگانی با تکیه بر مهارتهای خاص زبان تجاری هدف و ضرورت دوره: با توجه به حجم وسیع روابط اقتصادی بین ایران و چین، درصد بالایی از تجار ایرانی در تعامل با چینیان هستند. برخورداری از دانش کافی نسبت فرهنگ و زبان طرف اقتصادی در امر بازرگانی می تواند تاثیرات بسزایی در کسب موفقیت های کاری تجار داشته باشد. این دوره با آموزش کاربردی زبان چینی برای این دسته از افراد مناسب است. کتابهای این دوره:"راه ابریشم جدید" مجموعه ایست که بمنظور آشنایی تجار و بازرگانان و کسانیکه با کشور چین در ارتباط اقتصادی هستند، طراحی شده است. این مجموعه به شکلی متمرکز زبان آموزان را با مهارتهای لازم برای تجارت با چین، آشنا می کند. این مجموعه شامل 22 جلد در سه دوره پایه، مهارت آموزی و حرفه ای است. دوره پایه، شامل ده ترم است. که پس از گذراندن این دوره، زبان آموزان مجاز به شرکت در دوره مهارت آموزی و بعد از آن دوره حرفه ای می شوند. این دوره مانند سایر دوره ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی نیز برگزار می شود.
  • دوره فشرده: مکالمه و بازرگانی: این دوره ترکیبی از 2 دوره فوق می باشد که به صورت فشرده در طول 6 ماه به پایان می رسد . کل دوره شامل 90 جلسه 90 دقیقه ای می باشد که در مجموع 135 ساعت کلاس است. این دوره جهت رفع نیاز متقاضیانی است که تمایل دارند در زمانی کوتاه توانایی برقراری ارتباط با همتای چینی خود را داشته باشند. بسته طراحی شده مخصوص این دوره از مبتدی تا پیشرفته مکالمه می باشد که شامل فصول و مباحث تخصصی تجاری نیز است. کلیه جلسات این دوره با بهره گیری از منابع مولتی مدیا برنامه ریزی شده است که اساتید مجرب ایرانی و چینی در آن تدریس می نمایند.
  • دوره های چین شناسی: با توجه به توسعه روز افزون روابط ایران و چین و برآمدن این کشور به عنوان قدرت نوظهور و ویژه گیهای خاص فرهنگی زبانی این کشور، این دپارتمان بر حسب نیاز سنجی های بعمل آمده به منظور آشنایی هموطنان با اقتصاد ، فرهنگ ،تجارت ، شیوه مذاکره و... با چین اقدام به برگزاری دوره های ویژه کوتاه مدت نموده است. در این دوره ها با بهره گیری از اساتید متخصص و با تجربه در زمینه چین تلاش می گردد تا به صورت عملیاتی و کاربردی ضمن دانش افزایی علاقمندان اصول و پایه چگونگی تعامل و تجارت با چین آموزش داده شود. این دوره ها به صورت کارگاههای یک یا چند روزه با عناوین مشخص و هزینه های متفاوت خواهد بود.
  • دوره ویژه کودک و نوجوان: این دوره با بکارگیری جدیدترین متدهای آموزش زبان چینی و با استفاده از منابع کمک آموزشی بسیار جذاب در فضایی کاملا شاد پذیرای فرزندان با رده ی سنی دبیرستان 1 و 2 خواهد بود.

مزایای این دوره:

بدلیل نداشتن حروف الفبا و کاراکتری بودن این زبان طبق تحقیقات به عمل آمده یادگیری خواندن و نوشتن زبان چینی در تقویت حافظه تاثیر بسزایی دارد.

نوشتن کاراکترهای چینی برای نوجوانان همچون نقاشی با سبکهای مدرن است و نه تنها خسته کننده نیست بلکه بسیار هم لذت بخش خواهد بود.

تمرین تلفظ آواهای چینی به دلیل دقت زیادی که در گوش دادن و ادای آن نیاز دارد، همزمان کمک شایانی در یادگیری سخنوری حرفه ای آنها در آینده می کند.

با توجه به اینکه امروزه، دومین زبان زنده دنیا، زبان چینی است این بهترین فرصت برای فرزندان ماست که از همین حالا اقدام به یادگیری این زبان نمایند و یک گام از سایرین جلوتر باشند. این دوره شامل 5 ترم است که هر ترم شامل 10 جلسه 90 دقیقه ای می باشد و پس از پایان آن ورود به سایر دوره ها برای شرکت کنندگان در سنین نوجوانی امکانپذیر می باشد.